محصولات جدید

  مجموعه تاریخ

  در این بخش جدیدترین مقالات و پایان نامه های مرتبط با حوزه ی تاریخ برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه ی گرایش های ششگانه قرار گرفته است.

  علم تاریخ، یكی از شاخه های پر اهمیت علوم انسانی محسوب می شود كه از دیرباز مورد نظر بسیاری از صاحبان اندیشه بوده است. امروزه آموزش تاریخ علاوه بر اینكه به مفهوم آگاهی بخشیدن به احوال و سرگذشت اقوام و ملتهای جهان بر اساس مدارك و اسناد به كار می رود می تواند انگیزه ای برای جستجو و كاوش باشد. بدیهی است كه تاریخ هر ملت شناسنامه آن ملت است و ملت بدون تاریخ،ملتی بی هویت محسوب می شود. شادروان دكتر عبدالحسین زرین‌كوب نیز در كتاب " تاریخ در ترازو" در معرفی علم تاریخ می‌گوید: "تاریخ تنها گردآوری روایات و مقایسه آنها و شناخت "واقعیت" حوادث گذشته نیست. ورای این كار،‌ نظر به توجیه و تفسیر این واقعیات دارد كه بین جزئیات رابطه برقرار می‌كند و آنها را به یكدیگر پیوند می‌دهد. این كار در واقع عبارت از تجدید بنای گذشته است به كمك مصالح و موادی كه اینجا و آنجا از بقایای آوار حوادث باقی مانده است." در واقع علم‌ تاریخ‌ تحولات‌ گذشته‌ جامعه‌ انسانی‌ را كه‌ می‌تواند زمینه‌ سیاسی‌، اقتصادی‌، اجتماعی‌ یا فرهنگی‌ داشته‌ باشد، مورد مطالعه‌ قرار می‌دهد. در دانشگاههای ایران در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های زیر تدریس می شود:

  1- تاریخ ایران باستان                                                     4- تاریخ انقلاب اسلامی                                 7- تاریخ عمومی جهان

  2- تاریخ ایران اسلامی                                                    5- تاریخ اسلام

  3- مطالعات خلیج فارس                                                 6- تاریخ تشیع

  مجموعه تاریخ 32 محصول وجود دارد

  در هر صفحه