محصولات جدید

  علوم قرآن و حدیث

  در این قسمت جدیدترین تحقیقات و مقاله های مربوط به"رشته ی علوم قرآن و حدیث"  در مقاطع مختلف دانشگاهی و پایان نامه های کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث برای دانلود قرار گرفته است.

  این رشته در واقع یکی از گرایش های رشته ی الهیات و معارف اسلامی است که پس از گذشت چندین سال از تدریس آن در دانشگاههای کشور توانسته خود را به عنوان رشته ای نسبتا مستقل معرفی نماید.هرچند حدیث در کنار قرآن یکی از دو مصدر دین‌شناسی است اما چون همانند قرآن از تغییر و تحریف مصون نیست،‌برای ورود به آن باید به دانشی تخصصی به نام علم‌الحدیث مجهز بود. دانش مهم و ارزشمندی که امروزه در رشته علوم حدیث آموزش داده می‌شود. رشته‌ علوم‌ حدیث‌ از سه‌ منظر کلی‌ به‌ حدیث‌ می‌پردازد که‌ این‌ سه‌ منظر عبارتند از: ۱ـ تاریخ‌ و مصطلحات‌ که‌ در آن‌ تاریخ‌ تطور، تحول‌ و پیدایش‌ علم‌الحدیث‌ از دیدگاه‌ اهل‌ تشیع‌ و اهل‌ تسنن‌ بررسی‌ می‌شود. همچنین‌ معنا و مفهوم‌ و اصطلاحات‌ علم‌ حدیث‌، آموخته‌ می‌شود. ۲ـ علم‌الرجال‌، ۳ ـ فقه‌الحدیث‌ که‌ به‌ فهم‌ محتوای‌ احادیث‌ می‌پردازد. در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های زیر مجموعه عبارتند از :
  کارشناسی ارشد علوم قرآنی تفسیر قرآن مجید - کارشناسی ارشد علوم حدیث - کارشناسی ارشد علوم قرآنی - کارشناسی ارشد معارف قرآن - کارشناسی ارشد نهج البلاغه  علوم قرآن و حدیث 84 محصول وجود دارد

  در هر صفحه