محصولات جدید

  الهيات و معارف اسلامي

  در این قسمت جدیدترین مقالات و پایان نامه های مرتبط با رشته ی الهیات و معارف اسلامی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در گرایشهای علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فقه شافعی، تاریخ فرهنگ و تمدن ملل اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی و ادیان و عرفان برای دانلود گرفته است.

  رشته الهیات و معارف اسلامی در آغاز پیدایش خود در دانشگاههای ایران به صورت محدود و با نام علوم معقول و منقول شناخته می شد. نام الهیات و معارف اسلامی در تاریخ کشورما با نام بزرگانی چون استاد مطهری، دکتر بهشتی و دکتر مفتح گره خورده است که خود گویای اهمیت این رشته است.
  هدف از این رشته تربیت افراد علاقه مند در 5 محور اصلی است:

  1- تربیت مروجان دینی و مبلغان مذهبی 2- آموزش مفاهیم دینی و مذهبی با شیوه های نوین دانشگاهی و آکادمیک به علاقه مندانی که امکان حضوردر شرایط خاص حوزه های علمیه را ندارند 3- تربیت پژوهشگران و محققان دینی 4- تربیت معلم برای آموزش و پرورش. 5- قدم گذاشتن در مسیر قرب‌ الهی و کسب هرچه بیشتر و وسیع تر  معرفت. قدم گذاشتن در مسیری که به یاری مطالعه، تحقیق،‌ پژوهش و تلاش و توکل می‌توان به شناخت خود و خداوند دست یافت.

  الهیات و معارف اسلامی در ایران در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌شود. در دوره ی کارشناسی این رشته‌ دارای‌ شش‌ گرایش‌ زیر است:

  1- علوم‌ قرآن‌ و حدیث

  ‌2- فقه‌ و مبانی‌ حقوق‌ اسلامی‌

  3- فقه‌ شافعی‌

  4- تاریخ‌ فرهنگ‌ و تمدن‌ ملل‌ اسلامی‌

  5- فلسفه‌ و حکمت‌ اسلامی‌

  6- ادیان‌ و عرفان‌

   

  الهيات و معارف اسلامي 67 محصول وجود دارد

  در هر صفحه