محصولات جدید

  مجموعه زیست شناسی

  در این بخش جدیدترین مقالات و پایان نامه های مرتبط با حوزه ی زیست شناسی سلولی و مولکولی برای مقاطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد (هشت گرایش) جهت دانلود قرار گرفته است.

  اصطلاح بیولوژی (به فرانسوی: Biologie، بیولوژی)(به انگلیسی: Biology، بایالوجی) از واژه یونانی βίος- بیوس «به معنی زندگی»، و پسوند λογία- لوژیا «به معنی مطالعه چیزی»، مشتق شده‌است. این واژه در آلمان در اوایل سال 1791 ممکن است از پسین‌سازی واژه قدیمی‌تر دوزیستان‌شناسی با حذف واژه دوزیستان، به وجود آمده باشد.
  زیست‌شناسی یا بیولوژی از علوم طبیعی و دانش مربوط به کاوش دربارهٔ جانداران است. این دانش به بررسی ویژگی‌ها و رفتار سازواره‌ها، چگونگی پیدایش گونه‌ها و افراد (کاهش گرایی)، و نیز به بررسی تعامل جانداران با یکدیگر و محیط پیرامونشان می‌پردازد. (زیست‌شناسی سیستم‌ها) زیست‌شناسی شامل موضوعات گسترده ایست که دارای تقسیم‌بندی بسیاری از مباحث و رشته‌های مختلف است.علم‌ زیست‌شناسی در قرن بیست و یکم به شکوفاترین مرحله خود رسیده است. پیوند این علم با سایر علوم پایه نظیر فیزیک و شیمی توانسته است کاربردهای بسیار زیادی را در سایر علوم ایجاد کند. یافتن پاسخ‌‌های صحیح برای سوالات بی‌شماری که در ذهن بشر وجود دارد نیاز به کسب دانش تخصصی و چگونگی به کار بستن آن دارد لذا بدلیل گسترده بودن علم زیست‌شناسی لزوم ادامه تحصیل در گرایش‌‌های مختلف این رشته برای رسیدن به اهداف فوق شدیداً احساس می‌شود. رشته زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی ارشد شامل هشت گرایش است که عبارتند از:

  علوم سلولی و مولکولی          زیست فناوری- گرایش صنعت و محیط زیست              میکروبیولوژی                     بیوشیمی

  بیوفیزیک                               زیست فناوری (بیوتکنولوژی) میکروبی                       زیست فناوری دریا              ژنتیک

  مجموعه زیست شناسی 86 محصول وجود دارد

  در هر صفحه