محصولات جدید

  مجموعه علوم کامپیوتر

  در این قسمت جدیدترین مقالات و پایان نامه های مرتبط با رشته ی علوم کامپیوتر برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد  قرار می گیرد.

  پیشرفت سریع علم كامپیوتر و گسترش روزافزون كاربرد آن در تحقیقات علمی، صنایع، اقتصاد پزشكی و غیره ، ضرورت دستیابی و بهره برداری هر چه بیشتر از این علم را آشكار می سازد. ایجاد چنین دوره ای در جهت پی ریزی علوم كامپیوتر و گسترش آن در جهت خودكفایی علمی و تكنولوژیكی كاملاً ضروری و موثر می باشد. ذكر این نكته ضروری است كه در رشته علوم كامپیوتر بیشتر اصول علمی و مبانی ریاضی و ساخت و به كارگیری كامپیوتر مورد توجه قرار می گیرد. دانشجويان اين رشته بايد آگاهي جامع از نظريه هاي علمي موجود در علوم كامپيوتر داشته باشند تا بتوانند دانش كامپيوتر را در حل مسايل بنيادي علوم كامپيوتر به كار گيرند.رخلاف باورهای عامیانه، در واقع علوم کامپیوتر درباره‌ی برنامه‌نویسی نیست؛ حتّی اگر شما در این رشته برنامه‌نویسی نیز یاد بگیرید. زبان‌های برنامه‌نویسی ابزارهایی هستند که علوم کامپیوتر برای حلّ مسائل آن‌ها را می‌سازد و یا از آن‌ها استفاده می‌کند. علوم‌ کامپیوتر پل‌ ارتباطی‌ دانش‌ کامپیوتر و ریاضی‌ است‌ و مهم‌ترین‌ هدف‌ آن‌ دست‌یابی‌ به‌ بهترین‌ الگوریتم‌های‌ موجود (روش‌های‌ حل‌ مسأله‌) در کم‌ترین‌ زمان‌ و با کم‌ترین‌ خطا و بیش‌ترین‌ دقّت‌ است. به‌ عبارت‌ دیگر هدف‌ این‌ رشته‌ تربیت‌ گروهی‌ متخصّص‌ کامپیوتر است‌ که‌ با دید ریاضی‌تر و منطقی‌تر به‌ حلّ‌ مسائل‌ مطرح‌ شده‌ در علوم‌ کامپیوتر یا ریاضی‌ بپردازند.

  این‌ رشته‌ در مقطع‌ کارشناسی‌ دارای‌ چهار گرایش‌ زیر است:

  1- محاسبات‌ علمی‌                      2- نظریه‌‌ی الگوریتم‌ها                            3-سخت‌افزار‌                             4- سیستم‌های‌ اطّلاعاتی‌

  مجموعه علوم کامپیوتر 6 محصول وجود دارد