محصولات جدید

  معماری

  در این بخش جدیدترین مقالات و پایان نامه های مرتبط با حوزه ی معماری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای تمامی گرایش های هشت گانه ی این رشته قرار دارد.

  قدمت معماری به عنوان یک فن برای ایجاد سرپناه، به قدمت تاریخ بشر می رسد اما معماری امروزه در جهان ترکیبی از صنعت ساختمان سازی به علاوه هنر، فلسفه، جامعه شناسی، روان شناسی اجتماعی، اخلاقی، اقتصاد، جغرافیای طبیعی و انسانی، برنامه ریزی و توسعه اقتصادی و علوم طبیعی نظیر زیست شناسی و محیط زیست است. از این رو می توان گفت که رشته معماری به دلیل این خصلت و به ویژه با توجه به ماهیت هنری و نقش مهمی که خلاقیت هنری در آن ایفا می کند اساساً با سایر رشته های مهندسی متفاوت است.
  معماری در لغت به معنای علم بنایی و ابعاد سازی آمده است و معمار به معنای بسیار عمارت كننده آنكه عمارت كند وموجب رونق و تعالی گردد وعمارت نیز به معنی آبادی است. لغات هم ریشه معماری و عمارت نیز همه معنایی از آبادانی و زندگی و حیات را درخود دارند. معمر به معنای طویل العمر، معمر به معنای منزل فراخ با آب و گیاه ومردم است. معمور یعنی آبادان آباد مسكون و دارای جمعیت از مردمان ( لغت نامه دهخدا). حوزه ی معماری در مقطع کارشناسی ارشد در قالب چندین رشته و گرایش در دانشگاهه ای کشور تدریس می شود، از جمله مهمترین این گرایش ها عبارتند از:

  برنامه ریزی شهری و منطقه ای         طراحی شهری                    معماری                                                      معماری-منظر

  تکنولوژی معماری                            معماری-انرژی                    معماری-مرمت بناها و بافت‌های تاریخی          مدیریت پروژه و ساخت

  معماری 30 محصول وجود دارد

  در هر صفحه